- stjecanje i primjena digitalnih kompetencija u svakodnevnom životu
- stvoriti stalne partnerske odnose s roditeljima djece uključene u projekt
- educirati 10-20 djece s posebnim potrebama svake godine
- odgovoran odnos spram vlastitog zdravlja
- socijalna integracija u društvu
- razvoj praktično-radne vještine za svakodnevni život
- evolucija od strane voditelja projekta te defektologa i psihologa
- predstaviti rezultate njihovog rada javnosti putem izložaba i medija
Prikaz potreba ciljane skupine u lokalnoj zajednici
Nema škole, udruge ili ustanove u našoj zajednici koja bi pružala obrazovanje i aktivnosti kakove pruža i kroz svoj projekt ''Ruka prijateljstva'' predlaže i sprovodi naša Humanitarna zaklada.
S obzirom da su izvananastavne aktivnosti u školama svedene na minimum, mišljenja smo da i djeca s posebnim potrebama imaju potrebu i želju za aktivnostima izvan škole, kao što to imaju njihovi vršnjaci u redovnom obrazovnom sustavu.
U ispravnost našeg mišljena osobno smo se uvjerili tokom razgovora s djecom, polaznicima COOR-a Podravsko sunce, kao i kroz ankete koje smo sproveli među djecom Centra.
Socijalizacija
Projekt ''Ruka prijateljstva'', osmislio je 2007.godine gosp. Krešimir Juratović, a realizacija istog započela je 25. rujna 2008.godine u COOR-u Podravsko sunce, sa željom približavanja digitalne fotografije-fotografske umjetnosti djeci s posebnim potrebama...s ciljem davanja smjernica da se bavljenje fotografijom mogu brže i bolje integrirati i socijalizirati.
Sudjelovanjem u Projektu kod djece razvijati osjećaj korisnosti za vlastito i opće dobro, promicati ideju korisnosti i pozitivnosti bavljenja aktivnostima za vlastitu dobrobit i dobrobit svoje okoline, zajednice.
Kroz aktivno sudjelovanje u provođenju svih sadržaja i aktivnosti unutar projekta, djeca su razvila jedan poseban odnos jednih prema drugima. Među djecom razvila se mreža različitih prijateljstava a naročito osjećaj pripadnosti fotografskoj grupi čiji su članovi.
Sve to doprinosi poboljšanju psihičkog stanja djece, osjećaju pripadnosti i uvažavanja, što ih čini aktivnijima, agilnijima, a u konačnici i zdravijima.